пʼятниця, 10 квітня 2015 р.

«Писанка – символ весняного відродження природи, добра, щастя»

 Майстер –клас  «Писанка –  символ весняного відродження природи, добра, щастя»
Яєчко розмальоване, барвисте,
      Ним тішиться і старець, і дитя,
      Творіння людських рук, святе і чисте,
      Маленький символ нашого життя.
Коли люди ще не вміли ні писати, ні читати, вони намагалися передавати інформацію за допомогою значків-символів, які підглядали у природи. Перші наскельні малюнки в так званих "ведмежих печерах" (стрімкі фігури бізонів, оленів, мамонтів, коней, носорогів, лосів) відомі з часів неандертальців, більш як за 40 тисяч років тому.
Минали часи, змінювались люди, але символічні позна­чення залишилися, переселившись на рушники, килими, керамічний посуд, вироби з дерева та металу, писанки.
В Україні здавна існує чудовий звичай — розписування яєць на знак весняних змін у природі, на честь Великодня, світлого свята Воскресіння Христа. Навіщо це роблять? Наші пращури шанували яйце як символ сонця, вважали його оберегом, що захищає від злих сил. Яйце, як і сонце, в уявлен­нях людей було запорукою щастя, добробуту. Ось так і виник прадавній звичай — вшановувати весну гарними писанками.

Готуємось до Великодня разом!

Розпочався страсний тиждень, люди готуються до св'ята всіх св'ят – Великодня. Читачі  завітали до бібліотеки   де мали змогу зазирнути до народознавчої скриньки,а саме традицій великодня. Під час краєзнавчого уроку «Радість з неба являється, Паска з нами вітається» бібліотекарі ознайомили з традиціями підготовки українського народу до свята Пасхи, згадали такі свята як: Вербна Неділя, Благовіщення, Чистий четвер.  Діти розгадували загадки, читали народні прикмети, які стосуються згаданих свят. Особливо зацікавила  розповідь бібліотекаря про писанку «Як писанка прийшла до нас»