субота, 15 травня 2021 р.

«Диво вишивки» народознавча година до Дня Вишиванки


Історія української вишивки - це історія українського народу. З вишиванки, як з книги, можна зчитувати, якими талановитими були і є українці, якими гарними господарями та майстрами, як бідували, коли Україну захоплювали чи намагалися зруйнувати, чи коли знищували нашу культуру.

Вишиті сорочки та вишиванки будуть оберігати нас, наділяти силою рідної землі, тому що символи, вишиті на них, мають глибоке значення, яке закладене тисячі років тому.

В краєзнавчій кімнаті  бібліотеки-філіал с. Хижа відбулася народознавча година до Дня Вишиванки "Диво вишиванки".

Вишивка сьогодні як ніколи набуває важливого значення, вона являє собою національну святиню, бо символізує і несе духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок багатьох поколінь, ми хочемо виразити свою національну позицію, показати, що український народ сильний духом, незламний і неподільний, що молоде покоління поважає традиції та прагне миру у державі. 

Отож не забуваймо про свої українські обереги, що прийшли через віки.

пʼятниця, 14 травня 2021 р.

"Літературне намисто Європи" книжкова виставка до Дня Європи в Україні

Знайомтесь: європейська література

Напередодні Дня Європи в бібліотеці-філіал с. Хижа представлена книжкова виставка "Літературне намисто Європи". День Європи - це символ не лише започаткування нової успішної моделі, але й мирної співпраці між державами. 



Європейська література цікава і багатогранна, так як утверджує вічні цінності, зосереджує свою увагу перед усім на людині, її особистому\, громадському житті. 
Бібліотека с. Хижа презентувала літературу представлену на виставці "Літературне намисто Європи". 

Така література подобається не лише дорослим. але й молоді. Кожен користувач може скористатися виставковим матеріалом. Тому запрошуємо до бібліотеки підібрати літературу на свій смак. 

"Велетень духу і лицар свободи" Василь Стефаник 150 років від дня народження

 14 травня 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Василя Стефаника - видатного українського письменника, громадського та політичного діяча, однієї з важливих постатей культурного та соціального політичного життя України. 

Василь Стефаник - неперевершений майстер соціально - психологічної новели. Ця істина міцно утвердилася в українській літературі.

Іван Франко казав: "Його новели - найкращі народні пісні - тільки наочне, голе, просте, непідфарбоване життя, дуже сумна дійсність, але оздоблена золотом найправдивішої поезії".

Василь Стефаник з великою силою слова зображав трагедії і драми життя найбіднішого селянства. І тяжке економічне становище  і безправність селян Галичини. Він говорив: "Я люблю мужиків за їх тисячолітню тяжку історію, за культуру...За них я буду писати і для них". Новели Стефаника здобули широку популярність: вони перекладались польською , німецькою, російською, чеською та іншими мовами. 

В Хижанській сільській бібліотеці оформлено книжкову виставку "Велетень духу і лицар свободи". 

Запрошуємо мешканців села до бібліотеки ознайомитися з біографією та творчістю великого письменника. 


неділя, 9 травня 2021 р.

"Великі твої жертви Україно" година пам'яті

 8-9 травня в Україні відзначається  День пам'яті та примирення, присвячений пам'яті жертвам Другої світової війни.

Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Цей день присвячений пам'яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню - усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла другої світової війни.  Героїзм та жертовність у Другій світовій війні нагадують про те, як легко втратити мир і як важко його повернути. 

У День пам'яті та примирення ми схиляємо голови перед загиблими та висловлюємо пошану до тих, хто віддав життя за світ без війни. Сьогодні на на серцях рясно цвітуть маки у пам'ять про Другу світову  війну. В руках - свічки та квіти на знак пошани загиблим воїнам. У думках - два слова  "Ніколи знову!". До Дня пам'яті та примирення 8 травня та до Дня перемоги над нацизмом у другій світовій війні 9 травня  бібліотека - філіал с. Хижа провела годину пам'яті "Великі твої жертви Україно". 


 

середа, 5 травня 2021 р.

Іде Великдень світлий по землі!!!

ВЕЛИКДЕНЬ- одне з найсвітліших християнських свят. що сповнює серця радістю, добром, надією і любов'ю. У бібліотеці с. Хижа пройшла етно-розвідка "Краса і традиції закарпатського Великодня! Своєю  майстерністю випікати чудові пасочки до Великодня поділилася наша односельчанка Ірина Рацин. Вона розповіла свій рецепт Великодньої паски та спекла для нас смачні та запашні пасочки. 
У бібліотеці презентовано виставку - інсталяцію "Великдень в  гості кличе нас  усіх". На виставці багато цікавої інформації про народні великодні традиції. обряди та звичаї, історія виникнення писанки, секрети писанкарського мистецтва, традиції української кухні, секрети виготовлення  ПАСКИ.
  Довгоочікуваний день Воскресіння Христового є для нас невичерпним джерелом життя і радості. Ця радість переповнює небо, землю, а також наші серця, наш народ споконвіку шанобливо з безмірною любов'ю готується до приходу весни. наповнюючи час Великого Посту та Пасхальний період особливою турботою про оновлення власної душі, а також окрасу родинної оселі, предметів побуту, святкового столу, різноманітних атрибутів, що підкреслюють і супроводять значущість Великодня. 
 



Тож зичимо всім миру, любові, достатку, радісних Великодніх свят і смачної Паски!
Христос Воскрес!☺ то ж славімо усі!..
Сміється сонечко☺ в усій його красі!
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!