четвер, 29 лютого 2024 р.

«Стану книзі добрим другом» посвята в читачі учнів 2 класу

 

«Стану книзі добрим другом»
Під такою назвою 29 лютого відбулася Посвята в читачі учнів 2 класу, яке підготували класний керівник Ірина Батин та бібліотекар
бібліотеки-філії с. Хижа Маріанна Кірієнко ознайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, а також діти дали обіцянку юного читача - завжди і всюди берегти книгу, виконувати правила користування книгою та бібліотекою. Особливе захоплення у дітей викликали книги про тварин, квіти та дитячі журнали. Всі уважно слухали розповідь про те, які книги живуть, як називається «бібліотечний документ» читача, які цікавинки можна знайти у бібліотечних залах, як називаються малюнки в книжках. Також бібліотекар підготувала різноманітні, конкурси, загадки, а діти читали вірші та співали пісні про книгу. В подарунок юні читачі отримали книжкові закладки .
Вітаємо учнів 2 класу з титулом читача і бажаємо їм бути частими гостями книжкового світу.
Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

вівторок, 27 лютого 2024 р.

"Люби рідне! Читай українське!" літературна вітрина


 27 лютого 2024 року виповнюється 120 років від дня народження українського письменника, прозаїка, драматурга, літературного критика - Леоніду Смілянському.
Леонід Іванович Смілянський — письменник, літературний критик, драматург, кіносценарист, народився 27 лютого 1904 року в місті Конотоп на Сумщині в родині робітника залізничних майстерень. Навчався у Конотопському технікумі шляхів сполучення, закінчив Київський інститут народної освіти, аспірантуру при Інституті літератури імені Тараса Шевченка.
Друкуватися почав з 1925 року. Першими творами Леоніда Смілянського були повісті з робітничого життя. Згодом письменник почав опрацьовувати історико-біографічну тематику, по війні цілком занурився в історико-біографічну тему. Якийсь час працював журналістом і літературним критиком.
Найкращим твором письменника на історико-біографічну тему є роман «Поетова молодість» про Тараса Шевченка.
Леонід Смілянський залишив по собі досить значну літературну спадщину. Його перу належать кіносценарії та ціла низка зразків «малої» прози. Твори письменника перекладено різними мовами.
Помер Леонід Смілянський 11 листопада 1966 року. Поховали його на Байковому кладовищі в Києві. 
До 120  річчя від дня народження Леоніда Смілянського в бібліотеці оформлено літературну вітрину "Люби рідне! Читай українське!", де читачі зможуть ознайомитися з творами письменника, з його життєвим та творчим шляхом.

неділя, 25 лютого 2024 р.

«Велична і сильна духом» літературна година

25 лютого день народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Напередодні дня народження Лесі Українки в бібліотеці - філії с. Хижа   проведено літературну годину «Велична і сильна духом». У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла крізь усе своє життя. Поетичне слово Лесі Українки – це найгостріша зброя в боротьбі за визволення нашого народу, а рівночасно, це немов євшан-зілля, що чарує своєю красою і особливим ароматом рідної України, що будять у нас найкращі почуття щирої любові до свого народу і до рідної землі.

четвер, 22 лютого 2024 р.

ДРУГА РІЧНИЦЯ ВІЙНИ


24 лютого минає два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення рф в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку рф розпочала проти України 10 років тому з окупації Криму у 2014 році, розв’язавши при цьому першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. В бібліотеці оформлено книжкову ілюстративну виставку «Українці – нація нескорених», в бібліотеці проведено патріотичну годину «Вистояли – Переможемо!» Мета даного заходу: формувати почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України і вдячності їм.

 Вірш Ліни Костенко «Коли закінчиться війна» з гордістю читала Анюта Світлик.

«Єднаймося в мові» поетичний марафон




Міжнародний день рідної мови,
свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом. До Міжнародного дня рідної мови, Бібліотека -філія с.Хижа долучилася до
поетичного марафону, «Єднаймося в мові».
Вірші декламували учні 3-го класу Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО
(класний керівник Світлана Гайдук ).
Шануйте і любіть рідну мову, збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Збережемо мову – збережемо націю і державу і вистоїмо, попри всі складнощі.
Бо мова – це ми, українці!

вівторок, 20 лютого 2024 р.

Небесній Сотні вдячні за свободу!


20 лютого – День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно згідно з Указом Президента України від 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом «Вдячні за свободу!».
Бібліотека - філія с. Хижа пропонує користувачам бібліотеки книгу "Euromaidan - History In The Making" у якій історик Ярослав Грицак проводить паралелі між двома українськими революціями: "Між Майданом 2004 і Євромайданом 2014 року є багато схожого. Принаймні, його єднає головна дійова особа, проти якої протестували люди у Києві у 2004 і 2014 роках — Віктор Янукович.
У книзі майже 300 сторінок, і основну її частину займають роботи українських фотографів, які зиму провели в наметах на майдані .
Згадайте, поверніться, візьміть книгу - вона цього варта, це можливість хоча б раз на рік повернутись в ті події.
Високу ціну Україна і зараз платить за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.
Детальніше про події тих днів та Героїв Небесної Сотні можна почитати в інформаційних матеріалах зібраних у бібліотеці

середа, 14 лютого 2024 р.

Міжнародний день дарування книг

14 лютого закохані всього світу святкують День святого Валентина.
   До Дня закоханих у бібліотеці оформлено книжкову інсталяцію "Кохання робить цей світ кращим"
А ще з 2012 року весь світ відзначає Міжнародний день дарування книг. 
Кожен книжковий дар важливий, адже він дає можливість продовжити життя книгам, які будуть знову й знову радувати користувачів!
Книга як почуття - даруєш комусь, а тепло на душі тобі!
Щиро дякуємо старості с. Хижа Гайдук І. І. за подаровані книги - це 3-томник листів
Лесі Українки .
1. Леся Українка . Листи: 1876-1897/ Упорядник Прокіп(Савчук).- К.:Комора, 2020.-512с.-(Серія «Persona”.
2. Леся Українка. Листи: 1898-1902/ Упор. Прокіп(Савчук).- К.:Комора, 2017.-544с.: іл.- (Серія «Persona”).
3. Леся Українка. Листи: 1903-1913/Упор. Прокіп (Савчук).- К.: Комора, 2018.- 736с.:іл.-(Серія «Pesona”).


   Епістолярій письменниці містить цінну інформацію і обов'язково знайде свого читача.
Добрі справи робити приємно!
Бібліотека - філія с.Хижа - це гарне місце, де книгам класно, а читачам цікаво!


Запрошуємо до читання!

неділя, 4 лютого 2024 р.

"Книга, як почуття - даруєш комусь, а тепло на душі тобі!"



Долучайтесь до акції "Подаруй бібліотеці українську книгу. Приєднуйтесь до кола наших друзів книги.

Не втомлюйтесь робити добро!