понеділок, 27 червня 2016 р.

«Шляхами бойової слави » краєзнавча подорож

         З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у бібліотеці пройшла краєзнавча подорож „Шляхами бойової слави”.

                                                                                                                                    Вічна пам'ять полеглим на полі бою,                                                                                                                                            Честь і слава - живим героям! 

 









          





 Пам'ять людська! Через велетенський швидкоплин десятиліть прориваються до тебе спогади  - миттєвості найстрашнішої, найжорстокішої в історії нашого народу війни. Війни не на життя, а на смерть, війни в якій фашизм ніс Україні довічне рабство або повне знищення нації.
    22 червня 1941 року гітлерівські війська віроломно вторглися на територію СРСР, порушивши Договір про ненапад. Сто дев'яносто дивізій Німеччини та її союзників розгорнули бойові дії вздовж західного кордону колишнього Радянського Союзу - від Баренцевого до Чорного моря. О четвертій годині ранку німецька авіація скидала бомби на Київ та інші міста України. Наші війська чинили героїчний опір. Мужньо тримали оборону захисники Брестської фортеці, Києва, Одеси, Севастополя, Ленінграда, Москви та інших міст, воїни військових округів.
    Страшне слово „війна" увірвалося в життя людей. Затамувавши подих, слухали вони урядове повідомлення про напад фашистської Німеччини. Важко передати, якою трагедією для них був перший день війни. Усіх охопило пронизливо-щемливе почуття тривоги за свою Вітчизну, за життя рідних і близьких, над якими нависла смертельна небезпека. Але і в ті червневі дні всі вірили, що ворог буде розбитий, а перемога буде за нами.
       Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. На честь героїв споруджено пам'ятники та обеліски.
       Сьогодні вже мало залишилося у живих тих, хто зі зброєю у руках захищав тоді нашу країну. 
З кожним роком їх невблаганно стає все менше і менше. Та всі, хто здобував Перемогу, навічно залишаться у вдячній пам'яті нащадків, а спомин про них передаватиметься з покоління в покоління.
Безсмертному подвигу наших односельчан  та  тим, хто в червні 1941 року піднявся на священний бій з фашистами,  присвячена виставка-пам'ять „Подвиг в ім'я людства", що діє у бібліотеці.
Для вихованців пришкільного табору, які завітали до бібліотеки на передодні дня пам'яті проведено краєзнавчу подорож "Шляхами бойової слави наших односельчан, присв'ячену вшануванню пам’яті загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. Діти мали змогу переглянути фотовиставку "Наші ветерани" та бібліотекар розповіла про бойовий шлях кожного ветерана .Також вихованці пришкільного табору підтримали оплесками дітей . батьки яких перебували в АТО.Хвилиною мовчання вшановано пам’ять за загиблими.

«Розпочинаємо канікули сумувати ніколи» гра- вікторина

Дійсно, літо – це, перш за  все канікули, пора ігор, веселощів, невимушеного спілкування, нових знайомств і пізнання нового. А ще це спілкування з книгою та бібліотекою, адже літо з книгою та бібліотекою – це круто!







    Продовжується програма літніх читань в дитячій бібліотеці.   18червня бібліотечні працівники бібліотеки провели гру-вікторину для вихованців дитячого табору при Хижанському НВК                   
         «Розпочинаємо  канікули сумувати  ніколи» .
Сміх, радість, добрий настрій панували у бібліотеці. Діти отримали часточку добра, тепла, і звичайно знання.
Бібліотекарі побажали гарно відпочити на літніх канікулах і запрошували їх відвідувати бібліотеку.
Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Насолоджуйтесь читанням, поринаючи у світ знань і фантазій.
 Книги творять людину, навчаючи її мудрості й доброти.





"З книгою в літо - 2016"подорож книжковою виставкою

Літо – найулюбленіша пора всіх дітей.   Літо… Як багато в цьому слові "сплелось" та "відгукнулось" - відпустки, канікули, численні поїздки, враження, зустрічі.
   Але, на жаль, не скрізь і не у всіх є реальна можливість виїхати з села і закономірно виникають питання: як у рідному селі відпочити з користю, чим зайнятися, що зробити для того, щоб дитина цілодобово не просиджувала біля  комп’ютера чи телевізора?...




 Влітку неймовірна спека і зменшується кількість та якість послуг, що надаються громадянам.   І тоді на допомогу приходить бібліотека. Ще донедавна влітку в бібліотеках було досить тихо у літній час... Останніми роками бібліотеки стали місцем, де можна цікаво, корисно, а головне - весело провести свій літній відпочинок. І не обов’язково з табором відпочинку, але й просто завітавши з друзями до бібліотеки
    Під час літніх канікул до  бібліотеки користувачі 
приходять з друзями, подругами, цілими компаніями. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки? Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!



    Не стала  винятком  і наша бібліотека.  бібліотеки радо приймала у себе пришкільний табір . Програма «Літні канікули в бібліотеці» включє низку різноманітних захоплюючих заходів.
                                        

вівторок, 14 червня 2016 р.

«Євген Коновалець – борець за незалежність, справжній патріот України»

Серед знаменних дат та імен в українській історії чільне місце займає постать Євгена Михайловича Коновальця – борця за незалежність Української держави, справжнього патріота своєї Батьківщини, ідеолога українського націоналістичного руху.
 Євген Коновалець – засновник та перший голова Організації українських націоналістів, активний громадських та військовий діяч, полковник Армії УНР. Ще зі студентських років він вів активну громадсько-політичну діяльність. В роки Української національно-демократичної революції 1917-1921 років брав активну участь у розбудові українських збройних сил, вважаючи їх запорукою існування Української держави. Після поразки українського руху та встановлення радянської влади в Україні, перебуваючи в еміграції, Євген Михайлович здійснював організацію українського руху за межами тогочасного СРСР. Вбачаючи загрозу в постаті та діяльності Євгена Коновальця, радянські спецслужби провели спецоперацію з ліквідації провідника ОУН. Це сталося у 1938 році.

У цьому році відзначається 125 річниця від дня народження Євгена Коновальця. З цієї нагоди в бібліотеці  проведено виховну годину  на тему: «Євген Коновалець – борець за незалежність, справжній патріот України», а також перегляд презентації «Роль Євгена Коновальця в історії України».
Читачі бібліотеки ознайомилися з  відеоматеріалами, присвяченими Євгену Коновальцю, адже його літературна спадщина зовсім невелика за обсягом. Та слова Євгена Коновальця повинен пам’ятати кожен з нас: «Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як же ж будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба».