У своїй хижі і свій креденс





Існує такий переказ, що пояснює походження назви села. Колись на місці сучасного села був дубовий ліс. Серед цього лісу з’явились перші будинки поселенців. Жителі сіл Новоселиця і Велика Тарна приймали ці будинки за предмет орієнтування, говорячи: «Там, де оті Хижі». Так і залишилось за селом назва Хижі. (Хижа-по літературному – хата).

Другий переказ говорить, що цю назву села дали перші поселенці, що розмовляли по румунськи. Знаходиться село на півдні області. В селі проходить державний кордон України з Румунією. Місцевість в основному гориста. З півночі і півдня розташовані невеликі горби, на сході – підходять відроги Карпат – гора Фрасин. На заході розташована Притисянська низовина.

Історія села Хижа розпочинається більше як триста років тому.

Про виникнення села з покоління в покоління розповідають прадіди і діди. На території сучасного села колись були густі дубові ліси , в яких ховались опришки та знаходили порятунок від панщини непокірні кріпаки. Таким втікачем із панської неволі і був перший мешканець села – Василь Батин. Він разом із численною сім’єю втік від пана десь з коло Бая Маре(Велика Баня), що на території Румунії. Василь Батин був кріпаком. Одного разу весною коли Василь орав панське поле своїми волами, пан прислав за дружиною Василя слугу, щоб вона прийшла готувати пшеницю до посіву. Але вона не прийшла , бо лише три дні перед тим у неї народилася маленька дитина. Пан розсердився, прийшов сам і насильно прогнав її на роботу . Коли Василь прийшов з поля і дізнався про все , він того ж дня сокирою відрубав панові голову. Тому – то він мусив втекти і рятуватися далеко в густих хащах. Так з’явилася перша хата на території села. Побудована вона була в нерозробленому лісі , самим давнім методом, без жодного шматочка заліза-зрубом з дуба, частково обробкою дерева сокирою.

На місце побудованої хати переселились згодом і більше односельчан Батина. Вирубували ліс викопували пні, копалися в землі, засновували нове своє місце життя. Всі жителі спочатку говорили на румунській мові.









Немає коментарів:

Дописати коментар