Увага! Нова книга.

" Читай наше -шануй рідне"

 виставка - реклама нових українських книг

Дорогі діти!

Наша бібліотека отримала нову літературу для дітей.

Запрошуємо читачів до знайомства з новими книгами


Іваницька, Дарія. Дітям про Україну : для мол. і серед. шк. в. / Д. Іваницька ; фотогЦуріка Л. Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення
Цуріка Л. Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення. /Л. Цуріка. -К.: АВІАЗ, 2013. - 72 с.
Дитяча книга – це беззвучний наставник покоління, предмет історії, культури. Відомо, що все найважливіше в людину вкладається ще в її дитинстві; дуже важливо читати в ранньому віці «потрібні книжки»; для дітей треба писати, видавати так само, як для дорослих, тільки краще. Тому що для дитини книжка – це іграшка, але яка має навчати, залучати, захоплювати і, крім цього, бути красивою. Найкраще всі ці функції виконує ілюстрована книга. Цуріка Л. Історія дитячої книги зі стародавніх часів до сьогодення. /Л. Цуріка. -К.: АВІАЗ, 2013. - 72 с.    Легенди України. Частина перша – Карпати-Львів,Апріорі,2013,-168с.:іл. Збірка найкращих і найколоритніших карпатських легенд та переказів. Згруповані у розділи: гори, ріки та озера, рослини, персоналії, замки, храми, кожен з яких починається історичною довідкою. 

Культура України в казках та легендах – автор розповідає про заснування міст і сіл, церк
ов і монастирів, про походження свят і звичаїв, поглиблює знання з народознавства. Водночас навчає дитину любити і берегти тисячолітню культурну спадщину рідного краю.

 найбільшим читацьким попитом користувалась:

 Сокол, А. / Алла Сокол, Олена Конечна; худ.: О. Мяснікова, Л. Зотова. - Чернігів: Деснянська правда, 2004. - 65 с: іл.


  Книга "Моя країна –Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні. В доступній формі автори знайомлять з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу.

   Чим раніше і більше кожна дитина довідається про свою Батьківщину, тим впевненіше торуватиме власну стежинку на шляху до щасливого майбутнього рідної країни.


Тарас Шевченко — дітям / [Т. Г. Шевченко] ; упоряд., передм. Д. Іваницька ; худож. оформ., макет І. Шкльода. — Л. : Апріорі, 2009. — 75 с. : ілюстр., портр. — (Апріорі дітям).20 письменників сучасної України [Текст] / упоряд. О. В. Красовицький. - Харків : Фоліо.-2011.- 379c. 
Збірка презентує творчість представників сучасного українського письменства, чиї імена вже давно відомі широкій читацькій аудиторії. Це й Оксана Забужко з її інтелектуальною прозою, і Сергій Жадан з його урбаністичною тематикою, і Ірен Роздобудьмо з її глибоким проникненням у психологію жіночої душі, і Юрій Винничук, котрий тонко відчуває український національний колорит, і Лада Лузіна, яка з захопленням займається творенням новітніх міських міфів та багато інших.
Народні балади Закарпаття/У записах П.Лінтура.Вступ.стаття,упорядкування І.Сенька.-ужгород:Карпати,2013.-208с.

Багатий і неповторний український фолькльор Закарпаття.Однією з найбільших його мистецьких цінностей є пісні-балади.З великої кількості зафіксованих текстів(понад 600) у даному виданні представлено найбільш типові,повні,найцікавіші з літературно-естетичного та історичного боку твори у записах визначного фолькльриста Петра Лінтура.
Важливим фактором унікальності представлення народних перлин є підготовлені вірогідні мелодії до текстів балад.які сьогодні.через сторіччя,звучать у виконанні самодіяльних і професійних виконавців.


найбільшим читацьким попитом користувалась:

Радушинська, Оксана Щоденник Славка Хоробрика [Текст]/ О. Радушинська. – Львів: видавництво Старого Лева, 2013. – 84с.

  Чи дозволено дітям робити усе,що заманеться, незважаючи на закони і права, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей вдома, на вулиці, у школі чи у відносинах зі знайомими і незнайомими людьми? Відповіді на ці та багато інших запитань читачі знайдуть, потоваришувавши зі Славком Хоробриком – звичайнісіньким сучасним хлопчиком, котрий мріє стати міліціонером. І, можливо, у його пригодах хтось навіть упізнає себе…

Хлопець на всі 100%/уклад.:Зотов О.О.;за заг.ред.Є.О.Житник.-Х.:ВД"ШКОЛА"2013.-304с


Хлопець на всі 100 % Що цікаво знати хлопцю - підлітку? Як стати впевненим у собі, завжди бути у доброму гуморі, як без проблем спілкуватися з батьками? Що потрібно робити, аби розвинути мускулатуру, чим зайнятися у вільний час, як зрозуміти дівчат,як стати своїм у будь-якій компаніїї та водночас залишатися самим собою? На ці й багато інших питань, пов`язаних із формуванням особистості, дає відповідь ця книга
Козицький А.М.

Дітям про літаки.-Львів:Апріорі,2013.-24с.:іл.

У книжці в цікавій і доступній формі розповідається про мрію людини піднятись у небесну височінь, а також подані відомості про знані марки літаків. Для молодшого та середньо шкільного віку.

    Давидова,Оксана. Розумні ігри для малят. [Текст]/ О. Давидова. – К.: Мамине сонечко, 2013.- 35 с.

 Розумні ігри для малят – яскрава книжка з гарними виразними малюнками навчить Вашу дитину від 2 до 5 років основ лічби, розвине дрібну моторику, мовлення, знання про світ. І все це весело, граючись з Котиком та Мишкою.Сучасна дитяча проза:

Дмитро Чередниченко. Чого Волошка запишалася: повість. – К.: Грані-Т, 2012. – 60 с. – (Серія «Сучасна дитяча проза»).
Ідеться, звісно не про шкільне життя, а про домашнє. Адже кицьки у школах не живуть! А пухнаста красунька з книжки Дмитра Чередниченка «Чого Волошка запишалася» саме вдома багацько чому вчитиметься і своїми навиками та пізнаннями ділитиметься з дітками молодшого шкільного віку.
Передусім – як поводитися шляхетно, бути вихованим і навіть уміти чемно сидіти за столом та частуватися. І роз’яснить, які іменники відповідають на питання «що?», а які – на «кого?». Повідає, навіщо на небі з’являються хмарки. Навіть про особливості зовнішніх ознак зайчика, цапка та півника розкаже! І – що то за такі пухнасті котики, які «лугом пахнуть», і навіщо їх ставити у воду.

 Жолдак Богдан.Капосні Капці.-К.:Грані-Т,2008.-80с.,іл.
Головні персонажі казки — Абукасимові Капці примандрували до книги Жолдака з текстів Івана Франка і добре там освоїлись. І хоч кіноказка є продовженням твору Івана Франка, автор створює самодостатній та цілісний твір з власною атмосферою, адаптованою до сучасного маленького читача мовою.
Капці потрапили до ніг українського хлопця Омелька і влаштували йому чимало пригод, поки він не навчився контролювати надзвичайні можливості взуття.
Лапіна Лілія.Дуже довга казка.-К.:Грані-Т,2008.-72с.,іл.(серія "Сучасна дитяча проза)

Певно ти і не здогадаєшся скільки,скільки чарівних істот і речей навколо тебе.Кожного ранку і вечора тебе зустрічають казкові сестри Щікат і Пасат,інколи ти звертаєшся по допомогу до їхнього брата Аккжуя,але трапляються випадки коли зарадити може лише чарівник Тото-Маглос.
А ще "Дуже довга казка розповість,як з краплинок утворєються дощ,чому подорожник прикладають до хворого місця.що буває з півнем,який вчасно не навчився співати.
  Малик, Г. Вуйко Йой i Страшна Велика Кука: повість: для дітей мол. та серед. шк. віку / Галина Малик; худ. Л. Корж-Радько. — К.: Грані-Т, 2011. — 136 с.: іл. («Сучасна дитяча проза»).


    Кожна дитина любить i має потребу вигадувати — чи якусь icropiю, чи уявного друга, котрого ніхто з дорослих не може побачити. Фантазія — це те, чого начебто не існує... однак воно все ж є. Вигадка — дуже вимоглива панянка, адже вона хоче не тільки початися, а ще й бути завершеною, цілісною.    Персонажі нової книги Галини Малик про вже знайомого всім вуйка Йойя вигадали Куку, проте не повністю, не до кінця. Виникло ТЕ, чого ніхто не знає: яке ВОНО? де живе? що полюбляє? Навіть невідомо, чи ВОНО добре, чи зле. А крім «вигадниківв», зарадити ніхто не може.

Бусенко О.Паперовий янгол.-К:Грані_Т2007.-64с.,іл.(«Сучасна дитяча проза»).

Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок.
Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Що це за янгол? Звідки він? Як сюди потрапив? Зринає безліч запитань у Яринки, а разом з ними і нова історійка. А от про що, дізнаєшся згодом.Павленко, М. Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів?: повість [для дітей серед. шк. віку] / Марина Павленко; худ. Я. Гавриш. - 2-ге вид., без змін. — К.: Грані-Т, 2012. — 72 с.: іл. - (Сучасна дитяча проза).
    Такі звичайні-незвичайні діти, як Ромчик і Ганнуся Сойченки, є в кожній школі та майже в кожному класі. Так, їхні підручники й зошити в плямах, а руки чорні від шкаралущі молодих горіхів. Так, по дорозі до школи вони заглянуть під кожен камінчик, оглянуть кожен папірець і пообнімаються з кожним собакою чи котом, а дорогу додому скоротають по дахах гаражів. Так, їхній тато алкоголік, а мама працює одразу на кількох роботах, щоб сяк-так забезпечити сім’ю, і геть вибилася з сил... Але вони йдуть до своєї вершини. І ніщо — чуєте, ніщо! — не зупинить їх на цьому шляху.

Немає коментарів :

Дописати коментар