вівторок, 27 липня 2021 р.

«Цілющі скарби нашої землі»

 Калейдоскоп цікавих повідомлень  

Здоров’я - це справжнє багатство, найбільший скарб людини! Та,  нажаль, в
щоденній гонитві за матеріальними цінностями ми з Вами
  не замислюємось над збереженням надзвичайно важливого дару в нашому житті. Берегти здоров’я треба ще з дитинства, а хвороби легше попередити, ніж лікувати. Потрібно замислитись над тим, чи правильно і розумно ми влаштовуємо свій побут і життєдіяльність, щоб наше здоров’я залишалося міцним і надійним. Здоровий спосіб життя має бути завданням кожного з нас, якщо ми сподіваємось на щасливе майбутнє.

     Людина ще із самого початку свого існування шукала захисту у природи, намагалася зміцнити своє здоров'я, щоб вижити у складних тогочасних умовах. Вона змушена була надавати собі самостійно лікарську допомогу при різних травмах та захворюваннях і шукала для цього засоби в навколишній природі, й, насамперед — у світі рослин. Так людина пізнавала цілющі властивості рослин та їх дію на організм. 

    Наша земля не тільки щедра врожаями, а й багата природними ресурсами, а саме – біорізноманіття рослинного світу. Кожна рослина, що зростає на цій землі, має чудодійні властивості. Лікарські рослини  - одне з основних джерел одержання лікувальних і профілактичних засобів сучасної медицини. Люди при різних недугах  все частіше звертаються до «зеленої аптеки».

    На території  нашого села можна побачити надзвичайно багате різноманіття лікувальних цілющих рослин.  Серед них наявні навіть рослини, занесені до Червоної книги України – це, наприклад,  шафран Гейфелів (Crocus heuffelianus Herb.) Серед великого різнобарв’я трав в травостоях полів, на узліссях зростає безліч фонових видів флори, яким притаманні лікувальні властивості: малина, ожина, суниця, шипшина звичайна, бузина чорна, первоцвіт полонинський, іван-чай, медунка темна, чебрець звичайний, звіробій звичайний, деревій звичайний, мати-й-мачуха, кульбаба лікарська, щавель кислий, материнка звичайна та багато інших.

      У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності - «Хто про здоров’я дбає, тому і Бог помагає».






Користуйтеся Божими дарами, звертайтесь по допомогу до «зеленої аптеки», але ніколи не зловживайте щедрістю Матінки-природи.их повідомлень

вівторок, 20 липня 2021 р.

«Супутники допитливих»

Літні канікули – гаряча пора для бібліотек та бібліотекарів, коли учнів не тільки обслуговують книгою, а й організовують для них цікаве і змістовне дозвілля. Літнє читання – чудовий час для покращення навичок читання у дітей. Навіть найцікавіший відпочинок не можна уявити без книжки. Фраза банальна, але ж справедлива – у книг канікул не буває!

Активізація читання дітей під час літніх канікул, організація їх змістовного дозвілля – це один з актуальних напрямків роботи бібліотеки.

Хижанська  бібліотека для дітей на дитячому майданчику організувала бібліофреш «Книги – супутники допитливих».  Усі охочі мали змогу ознайомитись з новими надходженнями, поділитись враженнями про улюблені книги та просто почитати сучасну дитячу літературу на свіжому повітрі. 


Для користувачів молодшого шкільного віку відбулася вікторина «Цікаве…Дивне…Незвичайне…» в бібліотеці. Під час заходу діти не лише відпочивали, а й показали свої знання, уважність, логічне мислення та кмітливість.

Під час зустрічі бібліотекар радила молодшим читачам побільше читати, сперечатися, міркувати, шукати власні відповіді на найважливіші запитання, черпаючи знання з книжок.

четвер, 8 липня 2021 р.

«Історія України у творчості В.Л. Чемериса»

 

Валентин Чемерис

 


Валентин Лукич Чемерис народився 8 липня 1936 року на Полтавщині.

Митець прожив довге життя. До останнього зберігючи творчу активність, написав понад 70 книжок – історичні романи, сатиричні та гумористичні збірки, твори для дітей, романи-есеї, фантастичні збірки.

Творчий шлях Валентин Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Перше оповідання «Як я навчився писати гуморески» було надруковано 1959 року в дніпропетровській газеті «Молодий ленінець». Гумористичні твори автора («Хто на току, а хто на боку», «Урок виховання», «Коли спокушає диявол», «Сватання по телефону», «Гуморески», «Вуса № 3», «Операція «Земфіра», «Царська охота», «Де хазяйнує Валя Чемерис» та інші) публікувалися у журналах «Дніпро», «Вітчизна», «Крокодил», «Перець», «Україна».

     Вагоме місце у доробку письменника займає історична тематика, до якої В. Чемерис впершеimage звернувся в 1960–ті роки. Це романи та повісті: «Ольвія», «Скандал в імператорському сімействі», «Смерть Атея», «Фортеця на Борисфені», «Генерали імперії», «Ордер на любов», «Я любила Шевченка», «Кохання в Україні», «Життя і смерть Володимира Глібовича, князя Переяславського», «Убивство на хуторі біля Диканьки», «Три шаблі над скарбом», «День Ворона».

    Перу автора належать фантастичні твори («Білий король детективу», «Три секунди на вибір», «Таємнича пригода на Орілі», «Золотий саркофаг», «Маруся Чурай», «Тайна Агати Крісті») та твори для дітей («Вибори таємного агента», «Вітька + Галя, або Повість про перше кохання», «Музикальний комар», «Славко», «Три секунди на вибір», «Щоденник щасливої вчительки», «Аравійська пустеля»).

    До 85-річчя від дня народження В. Л. Чемериса (1936 – 2016) в бібліотеці України імені  підготовлено книжкову виставку «Історія України у творчості В.Л. Чемериса».

Експозиція презентує творчий доробок Валентина Чемериса. Про життєвий шлях та внесок письменника у розвиток української літератури розповідають монографії та публікації.

             На виставці представлені документи із фондів бібліотеки.

Виставка експонується за адресою:

вул.Шевченка,58

бібліотека с. Хижа.