субота, 17 грудня 2022 р.

#ЗачитанеДоДірок #тижденьчитання "Сучасна українська література: модне, зрозуміле та знане"



З 12 до 19 грудня Український інститут книги проводить другий національний тиждень читання.
Хижанська сільська бібліотека долучається до щорічної акції, яка проходить з метою привернути увагу до українських книжок, які є у фонді нашої бібліотеки та популяризувати літературу видану українською мовою.

Бібліотека- філіал с. Хижа презентує книжкову виставку "Сучасна українська література: модне, зрозуміле та знане".

Запрошуємо до читання !!!

пʼятниця, 2 грудня 2022 р.

«Український Сократ» 300 років від дня народження Г. Сковороди.


 Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,
Мандрівника Сковороди
З припорошілими саквами,
Що до цілющої води
Простує, занедбавши храми.
М.Рильський
3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Савича Сковороди – видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога, музиканта.
Григорій Сковорода посідає унікальне місце в історії української та світової культури. Він увійшов до списку 100 найбільших філософів світу, його твори перекладено багатьма мовами.
Людина обдарована, на диво розумна і талановита, при бажанні він міг взяти від життя все. Однак всі земні блага він віддав долі, попросивши взамін тільки одну, але найбільш значну цінність – свободу. Відомо, що приручити Г.Сковороду робила спробу сама московська цариця Катерина II, запрошуючи його на постійне проживання при дворі. Але у відповідь її посланцеві було сказано: «Я не покину Батьківщини. Мені моя сопілка і вівця дорожчі царського вінця».
Щасливий був коли творив, забуваючи про все на світі.
Писав і гадки не мав про те, щоб заробити якусь копійчину чи потішити себе славою. Писав для себе та найближчих друзів: вірші, байки, афоризми, прозові та філософські твори. Але за життя Г.Сковорода не видав жодної книги. Натомість читачі його шукали самі, масово читали та цитували, переписували рукописи та пропагували їх.
Через роки та століття його талант бентежить людський розум і душу. Його спадщина – це цілюще джерело, з якого черпатимуть наснагу не одне покоління українців. До 300 річниці від дня народження Г. Сковороди в бібліотеці оформлено ювілейну виставку «Український Сократ».