четвер, 10 жовтня 2024 р.

Німецька книжкова полиця


Бібліотека - філія с.Хижа    успішно пройшла відбір до проєкту «Німецька книжкова полиця в Україні» в межах ініціативи «Обмін між німецькою та українською книжковою та літературною індустрією», що реалізується Goethe-Institut Ukraine, Німецькою асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів і Українським інститутом книги.

   Метою проєкту є забезпечення публічних бібліотек України новими виданнями книг німецьких авторів, перекладеними українською мовою. Сьогодні ми отримали спеціально відібраний комплект з 14 книжкових видань. Це книги для дорослої аудиторії, що представляють різноманітні жанри сучасної німецької літератури українською мовою.

   Нові книги чекають своїх читачів!

   Висловлюємо велику подяку за отримані книги для створення книжкової полиці німецької літератури.

Бібліотека - ХАБ цифрової освіти

 

ХАБ цифрової освіти, який працює при бібліотеці - філії с. Хижа надає всім охочим доступ до безкоштовного навчання на національній онлайн платформі "Дія.Цифрова освіта".
Такі навчання проходять в рамках проекту "Здобуття цифрових навичок в бібліотеках - ХАБах цифрової осв

іти " ВГО Українська бібліотечна асоціація за підтримки програми розвитку ООН в Україні у межах "Проекту підтримки Дія". 

Під час індивідуальних та групових занять бібліотекар ХАБу допомагає дізнатися про базові правила гігієни в інтернеті за допомогою онлайн платформи "Дія.Цифрова освіта", допомагає освоїти основи користування смартфоном та працювати з електронною поштою.



пʼятниця, 20 вересня 2024 р.

Конкурс "Книгу творять діти"

 

КЗ "Королівська публічна бібліотека"  провела  фінал конкурсу дитячої творчості "Книгу творять діти", в якому взяли участь переможці І-го етапу конкурсу, який проходив у бібліотеках-філіях Королівської ТГ.

     Мета конкурсу: виявлення і підтримка творчо обдарованих дітей, сприяння розвитку літературних, художніх та творчих здібностей читачів бібліотек, популяризація дитячої творчості в галузі літератури, образотворчого мистецтва.

      Кращих серед учасників конкурсу визначило журі у складі директора КЗ "Королівська ПБ" Решетар В Ю., завуч Королівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів 2 Світлана Палько , вчитель Королівського ЗЗСО №1 Інна Клюса, керівник ЦПО «Простір» Ірина Токач.


      Учасники конкурсу представили  свої  твори, які оцінювалися у чотирьох номінаціях. Призове місце зайняв учень Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО  Антон Філей і був нагороджений грамотою від КЗ "Королівська публічна бібліотека".

     Бібліотека - філія с. Хижа щиро дякує Філей Антону за участь у конкурсі.

     Цього року конкурс проходив напередодні Міжнародного дня миру . Працівник бібліотеки привітала всіх присутніх вітальними листівками з таким важливим для України святом, адже в нинішніх реаліях ця дата має для українців особливе значення.



пʼятниця, 6 вересня 2024 р.

Акція "Книга в пошуках читача"

 

Акція "Книга в пошуках читача", проведена бібліотекою до дня читання книг 6 вересня. є чудовим прикладом популяризації читання серед юнацтва. Такий захід спрямований на те, щоб привернути увагу до літератури та допомогти підліткам знайти нові книги, які їх зацікавлять. 

Бібліотекар презентувала книжкову виставку класиків світової літератури під назвою "Класика у потоці часу".

На виставці представлені видатні твори письменників, які залишили незабутній слід в історії літератури.

Учасники з задоволенням поринули у світ літературної класики, відкрили нові грані улюблених творів і знайшли свою книжку для читання.

субота, 24 серпня 2024 р.

"З Україною у серці" краєзнавча мозаїка

Вітаємо з Днем Незалежності України!

До Дня Незалежності України бібліотека - філія с. Хижа разом з учасниками клубу за інтересами "Хижанка", який діє при бібліотеці, провела краєзнавчу мозаїку "З Україною у серці".


Бібліотекар Маріанна Кірієнко розповіла про найбільш яскраві історичні моменти, хвилюючі етапи боротьби нашого народу за незалежність. Також розглянули визначення національної ідентичності та втілили в реальність образи, традиції, звичаї, які визначають нашу культуру. Бібліотекар наголосила, що українська ідентичність є унікальною. 

Прийнявши її, ми зможемо не тільки перемогти ворога, а й розбудувати нашу державу для сучасників та для майбутніх поколінь!
Дякуємо ЗСУ за те, що маємо змогу жити в рідних домівках і милуватися красою рідної землі! Слава Україні!


пʼятниця, 23 серпня 2024 р.

«Ми – українці!» патріотична локація

До Дня Державного Прапора в бібліотеці с. Хижа проведено патріотичну локацію «Ми – українці!».

 



Цікавою та насиченою була програма заходу: діти з задоволенням відгадували кросворд «Що я знаю про Україну», складали пазли «Я люблю свою Батьківщину», віртуально подорожували разом з бібліотекарем різними куточками нашої неповторної країни та переглянули літературу з книжкової виставки "Шляхом незалежності".






четвер, 22 серпня 2024 р.

«Шляхом незалежності» виставка-хроніка


24 серпня Україна відзначає державне свято – День Незалежності України. Цього дня тридцять три роки тому сталася виняткова історична подія – Верховна Рада Української РСР абсолютною більшістю голосів ухвалила Акт проголошення незалежності України. З нагоди відзначення цього свята в бібліотеці-філії с. Хижа діє книжкова виставка-хроніка «Шляхом незалежності», де представлена історична література про тернистий шлях української нації до самовизначення й незалежності.
Для українців свобода й гідність були і є основоположними цінностями. Якщо раніше вони спонукали до боротьби за самостійність, нині – воїни з честю виборюють наше право на життя, свободу й незалежність. Для нашого народу незалежність і свобода – це найвища цінність. З прийдешнім святом Незалежності, дорогі співвітчизники, користувачі бібліотеки! Запрошуємо на відвідування виставки!

вівторок, 6 серпня 2024 р.

"Скарбниця мудрості людської" пізнавально - ознайомча екскурсія

Літо - найкраща пора, коли діти мають нагоду поринути у світ літератури. До бібліотеки - філії с. Хижа завітали вихованці дошкільної групи "Сонечко" (вихователь Попович М.) . Бібліотекар презентувала дітям книжково - іллюстративну виставку "Улюблене читання: літні уподобання".
Діти познайомились з найціннішими скарбами бібліотеки - цікавими і креативними дитячими енциклопедіями. В дружній атмосфері хлопчики і дівчатка захопилися яскраво оформленими дитячими журналами та книгами. Пізнавально - ознайомча екскурсія "Скарбниця мудрості людської" завершилась вікториною, під час якої діти показали себе справжніми знавцями і любителями читання.

пʼятниця, 28 червня 2024 р.

День Конституції в бібліотеці

28 червня українці відзначать День Конституції України.
  Першою українською державною збіркою законів історики вважають ухвалену в 1710 році Конституцію Пилипа Орлика.
    Другу в нашій історії конституцію ухвалила Центральна Рада УНР 1918 року. Головним у розробці законів був історик Михайло Грушевський.
  Зі здобуттям незалежності з'явилася необхідність у головному зводі законів країни. Конституція України була ухвалена 28 червня 1996 року Верховною Радою.
   Вихованці Хижанського ЗЗСО 1-3ст. ЗДО (вихователь Попович Марʼяна) разом із бібліотекарем помандрували сторінками книги "Права дитини", переглянули презентацію «Права казкових героїв» говорили про Конституцію, історію її виникнення.
  Маленькі книголюби із цікавістю розглянули також картинки-піктограми, на яких були зображені права та обов'язки дітей.
  Активно брали участь у рольовій грі «Мої права, мої обов’язки»завершилась зустріч замальовками прав дітей.
Вітаємо всіх з Днем Конституції України!

вівторок, 4 червня 2024 р.

«Маленькі янголи небес" онлайн - інформування


Онлайн - інформування«Маленькі янголи небес" до Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.

Нехай знає весь світ про дітей України, яких росія вже вбила, а ще тисячі позбавила дому і зробила сиротами. Цей злочин не має терміну давності і злочинці мають бути покарані. Хай палають свічки пам’яті загиблих діток у наших серцях.


четвер, 23 травня 2024 р.

«Є мова - є нація» інформаційний дайджест


24 травня відзначається День слов'янської писемності і культури та вшановується пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, творців слов'янської абетки (азбуки).
Цей день відомий також в інших східноєвропейських країнах: Болгарії, Сербії, Македонії, Чехії, Чорногорії.
Кирило і Мефодій розробили писемність старослов'янської мови, яка був заснований на діалекті жителів сучасних Салонік. Як алфавіт для неї використовувалися кирилиця і глаголиця. Мова існувала в основному для написання книг, в побуті ж її використовували менше.
Як зазначають сучасні дослідники, українська мова в колі слов’янських мов посідає особливе місце, адже наявність у ній значної кількості фонетичних і морфологічних відмінностей свідчить про самостійний шлях її розвитку як окремої мови впродовж надзвичай­но тривалого часу.
Українською сьогодні розмовляють понад 44 мільйони осіб. За кількістю носіїв вона посідає 15-20-е місце у світі.
Українська мова – надзвичайно багата, її словниковий запас нараховує близько 500 тисяч лексем, та є однією із наймелодійніших мов світу.

вівторок, 7 травня 2024 р.

"1939-1945 - ніколи знову" онлайн - інформування

Онлайн-інформування до Дня памʼяті та перемоги проти нацизму в Другій світовій війні.
Ніколи знову, думали ми всі, однак знову молимося за Перемогу України
Ми знаємо про страшні події тієї війни, шануємо пам'ять про загиблих!
Ми прагнемо миру в Україні і світі!

пʼятниця, 26 квітня 2024 р.

«Чорнобиль-рана України» відео-презентація

Чорнобиль… Це слово стало символом печалі й скорботи, символом трагедії, що сталася 26 квітня 1986 року. Пройшло 36 років після аварії на ЧАЕС
, а біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов'язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам'яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони, які лунатимуть за тими, кого вже немає…
До Дня Чорнобильської трагедії бібліотека-філія с. Хижа запрошує переглянути відео-презентацію «Чорнобиль-рана України».

четвер, 28 березня 2024 р.

28 березня – День письменників рідного краю!




Література основне джерело збереження національної памʼяті та ідентичності народу. Письменники стають своєрідними архіваріусами духовної культури і національної історії. Вони показують нам, як змінюється наше життя і допомагають зрозуміти наші корені та культурні традиції . Пишаємося рідним селом, яке просто з неймовірною красою природи. Хижа - село у Королівській громаді знаходиться на кордоні з Румунією.
Пропонуємо своїм читачам вірш Івана Ісаєвича написаний до 380-річчя першої письмової згадки про село Хижа. Цього року 395 річниця. Перша письмова згадка датується 1629 роком.
До Дня письменника рідного краю читачка бібліотеки   декламує  вірш І.І.Ісаєвича «ЛЕГЕНДА ПРО СЕЛО ХИЖА».

пʼятниця, 22 березня 2024 р.

"Ріки незмінно течуть додому" національний тиждень поезії

2
21 березня - Всесвітній день поезії .
В нашій бібліотеці діє книжкова в
З 16го березня 2024 почався Національний тиждень поезії, який приурочений до Всесвітнього дня поезії (21 березня), і триватиме до 24 березня.
Здобувачі освіти Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО учні 2 класу (класний керівник Ірина Батин ) долучаються до проведення всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», який проходить з 16 по 24 березня 2024 р., що охоплює дату святкування Всесвітнього дня поезії (21 березня). Тиждень поезії в Україні відбудеться вперше, і, ми вважаємо, що це гарна можливість відзначити роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події найпершою.1 березня - Всесвітній день поезії .
В бібліотеці діє книжкова виставка закарпатських поетів, на якій представлена література відомих закарпатських поетів. творчі доробки поетів с. Хижа. 



"Вода - життя планети" година екології


До Всесвітнього дня охорони водних ресурсів у @Бібліотека-філіал с.Хижа відбулась година екології "Вода - життя планети".
Класний керівник І.І.Батин , разом з бібліотекарем бібліотекарем бібліотеки - філії с. Хижа ознайомили школярів 2 го класу Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО виставкою-настановою "Суть усього живого на Землі - вода".
Діти прослухали казки про воду , дізнались скільки води на землі, чому вода гасить вогонь, чи можна побачити воду, чому сніг білий тощо.
 Читайлики переглянули відео: "Кожна краплина має значення", "Що справді трапляється з пластиком, як берегти і цінувати воду,як насправді важливо щодня вживати воду,яку користь вода приносить всім.

середа, 20 березня 2024 р.

«Стежками мудрої казки» екскурсія - знайомство

До Всесвітнього дня казки:
Екскурсія - знайомство «Стежками мудрої казки».
Книжковий світ здатен не лише навчати, а й дивувати, надихати на нові пригоди, на здійснення мрій. Маленькі відвідувачі Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО дошкільної групи "Сонечко", разом з вихователями: Мар'яна Попович та Євчак А.В., вперше завітали до бібліотеки-філії с. Хижа на екскурсію – знайомство «Стежками мудрої казки».


 
Діти поринули в неймовірний книжковий світ, познайомились з її головною цінністю – книгою, переглядали яскраві і цікаві книжки бібліотеки, послухали казку "Солом'яний бичок". Тож, ми ще раз переконалися, що всі діти знають і люблять казки.
В дружній атмосфері наші маленькі гості поділилися своїми враженнями про побачене, що їм найбільш сподобалось у бібліотеці, які казки вони знають, а ще згадали своїх улюблених героїв казок.







Любі діти! Читайте казки та легенди, нехай вони живуть серед вас, сіють доброту і мудрість, навчають, як треба по правді жити.
«Якщо ви хочете, щоб ваші діти були розумними, читайте їм казки. Якщо ви хочете, щоб вони стали ще розумнішими, то читайте їм більше казок» Альберт Ейнштейн.

вівторок, 19 березня 2024 р.

«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» поетичний флешмоб



Поетичний флешмоб до дня народження української поетеси Ліни Костенко «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» 
В межах Національного тижня читання поезії в бібліотеці пройшов поетичний флешмоб. Його суть полягала  в тому, аби впродовж тижня поезії щодня ділитися тематичним віршем
Вірш "І жах і кров і смерть і відчай " декламує читачка бібліотеки Олександра Вінце.

вівторок, 12 березня 2024 р.

Дія. Цифрова освіта

Освітні серіали з навчань цифровій грамотності пропонує онлайн-платформа «Дія. Цифрова освіта». З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку. 

пʼятниця, 8 березня 2024 р.

«Обʼєднаємо Україну Тарасовим словом» читацький марафон


До читацького марафону «Обʼєднаємо Україну Тарасовим словом» приєдналися учні 9 класу Хижанського ЗЗСО -3 ст. . Разом з бібліотекарем учасники здійснили віртуальну мандрівку у часі і просторі. В уяві дітей Тарас Шевченко постав не як шаблонний поет з "підручника укр. літ.", а як жива людина з радощами, мріями юності; як людина, неповторна у своїй трагічній величі і красі. Дитячими голосами звучали милозвучності і безсмертні рядочки Шевченківської поезії.

 Родзинкою літерної зустрічі стала цікава вікторина "Пророчі слова Т.Г. Шевченка". Бібліотека - філія с. Хижа  висловлює щиру вдячність усім, хто долучився до проведення поетичного марафону і особливу подяку класному керівнику Світлані Юріївні Філей.

четвер, 29 лютого 2024 р.

«Стану книзі добрим другом» посвята в читачі учнів 2 класу

 

«Стану книзі добрим другом»
Під такою назвою 29 лютого відбулася Посвята в читачі учнів 2 класу, яке підготували класний керівник Ірина Батин та бібліотекар
бібліотеки-філії с. Хижа Маріанна Кірієнко ознайомила дітей з правилами користування книгою та бібліотекою, а також діти дали обіцянку юного читача - завжди і всюди берегти книгу, виконувати правила користування книгою та бібліотекою. Особливе захоплення у дітей викликали книги про тварин, квіти та дитячі журнали. Всі уважно слухали розповідь про те, які книги живуть, як називається «бібліотечний документ» читача, які цікавинки можна знайти у бібліотечних залах, як називаються малюнки в книжках. Також бібліотекар підготувала різноманітні, конкурси, загадки, а діти читали вірші та співали пісні про книгу. В подарунок юні читачі отримали книжкові закладки .
Вітаємо учнів 2 класу з титулом читача і бажаємо їм бути частими гостями книжкового світу.
Людина, яка любить і вміє читати – щаслива людина. Навколо неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів.

вівторок, 27 лютого 2024 р.

"Люби рідне! Читай українське!" літературна вітрина


 27 лютого 2024 року виповнюється 120 років від дня народження українського письменника, прозаїка, драматурга, літературного критика - Леоніду Смілянському.
Леонід Іванович Смілянський — письменник, літературний критик, драматург, кіносценарист, народився 27 лютого 1904 року в місті Конотоп на Сумщині в родині робітника залізничних майстерень. Навчався у Конотопському технікумі шляхів сполучення, закінчив Київський інститут народної освіти, аспірантуру при Інституті літератури імені Тараса Шевченка.
Друкуватися почав з 1925 року. Першими творами Леоніда Смілянського були повісті з робітничого життя. Згодом письменник почав опрацьовувати історико-біографічну тематику, по війні цілком занурився в історико-біографічну тему. Якийсь час працював журналістом і літературним критиком.
Найкращим твором письменника на історико-біографічну тему є роман «Поетова молодість» про Тараса Шевченка.
Леонід Смілянський залишив по собі досить значну літературну спадщину. Його перу належать кіносценарії та ціла низка зразків «малої» прози. Твори письменника перекладено різними мовами.
Помер Леонід Смілянський 11 листопада 1966 року. Поховали його на Байковому кладовищі в Києві. 
До 120  річчя від дня народження Леоніда Смілянського в бібліотеці оформлено літературну вітрину "Люби рідне! Читай українське!", де читачі зможуть ознайомитися з творами письменника, з його життєвим та творчим шляхом.

неділя, 25 лютого 2024 р.

«Велична і сильна духом» літературна година

25 лютого день народження Лесі Українки – видатної української поетеси, перекладача, культурного діяча. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Напередодні дня народження Лесі Українки в бібліотеці - філії с. Хижа   проведено літературну годину «Велична і сильна духом». У спадок майбутнім поколінням поетеса передала велику мудрість справжньої любові до України, яку вона пронесла крізь усе своє життя. Поетичне слово Лесі Українки – це найгостріша зброя в боротьбі за визволення нашого народу, а рівночасно, це немов євшан-зілля, що чарує своєю красою і особливим ароматом рідної України, що будять у нас найкращі почуття щирої любові до свого народу і до рідної землі.

четвер, 22 лютого 2024 р.

ДРУГА РІЧНИЦЯ ВІЙНИ


24 лютого минає два роки від початку злочинного повномасштабного вторгнення рф в Україну. Цей напад став кульмінацією загарбницької війни, яку рф розпочала проти України 10 років тому з окупації Криму у 2014 році, розв’язавши при цьому першу в XXI столітті континентальну війну в Європі, підірвавши систему колективної світової безпеки, встановлену після Другої світової війни. В бібліотеці оформлено книжкову ілюстративну виставку «Українці – нація нескорених», в бібліотеці проведено патріотичну годину «Вистояли – Переможемо!» Мета даного заходу: формувати почуття гордості й приналежності до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу, і як наслідок – готовності до посильної участі у справі захисту суверенітету України та відновлення її територіальної цілісності, долучення до волонтерського руху, допомога армії; глибокої пошани до загиблих героїв і вшанування їх світлої пам’яті; поваги до Збройних сил України і вдячності їм.

 Вірш Ліни Костенко «Коли закінчиться війна» з гордістю читала Анюта Світлик.

«Єднаймося в мові» поетичний марафон




Міжнародний день рідної мови,
свято української мови - одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом. До Міжнародного дня рідної мови, Бібліотека -філія с.Хижа долучилася до
поетичного марафону, «Єднаймося в мові».
Вірші декламували учні 3-го класу Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО
(класний керівник Світлана Гайдук ).
Шануйте і любіть рідну мову, збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь! Збережемо мову – збережемо націю і державу і вистоїмо, попри всі складнощі.
Бо мова – це ми, українці!

вівторок, 20 лютого 2024 р.

Небесній Сотні вдячні за свободу!


20 лютого – День вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, який відзначається щорічно згідно з Указом Президента України від 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом «Вдячні за свободу!».
Бібліотека - філія с. Хижа пропонує користувачам бібліотеки книгу "Euromaidan - History In The Making" у якій історик Ярослав Грицак проводить паралелі між двома українськими революціями: "Між Майданом 2004 і Євромайданом 2014 року є багато схожого. Принаймні, його єднає головна дійова особа, проти якої протестували люди у Києві у 2004 і 2014 роках — Віктор Янукович.
У книзі майже 300 сторінок, і основну її частину займають роботи українських фотографів, які зиму провели в наметах на майдані .
Згадайте, поверніться, візьміть книгу - вона цього варта, це можливість хоча б раз на рік повернутись в ті події.
Високу ціну Україна і зараз платить за свій цивілізаційний вибір – бути частиною Європи.
Детальніше про події тих днів та Героїв Небесної Сотні можна почитати в інформаційних матеріалах зібраних у бібліотеці

середа, 14 лютого 2024 р.

Міжнародний день дарування книг

14 лютого закохані всього світу святкують День святого Валентина.
   До Дня закоханих у бібліотеці оформлено книжкову інсталяцію "Кохання робить цей світ кращим"
А ще з 2012 року весь світ відзначає Міжнародний день дарування книг. 
Кожен книжковий дар важливий, адже він дає можливість продовжити життя книгам, які будуть знову й знову радувати користувачів!
Книга як почуття - даруєш комусь, а тепло на душі тобі!
Щиро дякуємо старості с. Хижа Гайдук І. І. за подаровані книги - це 3-томник листів
Лесі Українки .
1. Леся Українка . Листи: 1876-1897/ Упорядник Прокіп(Савчук).- К.:Комора, 2020.-512с.-(Серія «Persona”.
2. Леся Українка. Листи: 1898-1902/ Упор. Прокіп(Савчук).- К.:Комора, 2017.-544с.: іл.- (Серія «Persona”).
3. Леся Українка. Листи: 1903-1913/Упор. Прокіп (Савчук).- К.: Комора, 2018.- 736с.:іл.-(Серія «Pesona”).


   Епістолярій письменниці містить цінну інформацію і обов'язково знайде свого читача.
Добрі справи робити приємно!
Бібліотека - філія с.Хижа - це гарне місце, де книгам класно, а читачам цікаво!


Запрошуємо до читання!