понеділок, 24 лютого 2025 р.

Молитва за Україну єднає наші душі і серця!

 24 ЛЮТОГО НАЦІОНАЛЬНИЙ ДЕНЬ МОЛИТВИ ЗА УКРАЇНУ.



Національний день молитви – нова для нас державна ініціатива за формою, але не нова і добре відома всім вірним за своєю суттю, метою. Спільна молитва – велика сила, дієва зброя духовна.

Росія 24 лютого 2022 року розпочала повномасштабне вторгнення в Україну. У Кремлі розраховували, що для захоплення України знадобиться кілька днів, однак Україна не лише вистояла, але й дала гідну відповідь агресору, продемонструвавши силу і незламність. Цього би не сталося, якби наш народ був слабким духовно, якби не відчував гідності, братерства, єднання і своєї відповідальності перед людьми та Богом.



У цей особливий день ми єднаємося в молитві за мир, захист і благословення для нашої країни! І наші юні читачі приєдналися до молитви за весь український народ, його владу, за українське військо.

Коли слова безсилі, молитва стає нашим голосом.



Запрошуємо кожного долучитися — разом у молитві ми сильніші



Вічна пам’ять і шана кожному Герою, що загинув на війні, зник безвісти, зараз у полоні..

пʼятниця, 21 лютого 2025 р.

До рідного слова торкаюсь душею

 Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно запроваджено у листопаді 1999 року тридцятою сесією Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

 Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячної еволюції кожного етносу.

    З нагоди свята у бібліотеці підготовлено книжкову  виставку: «Мов джерельна вода, рідна мова моя».

середа, 19 лютого 2025 р.

Літературна_вітальня

"Улас Самчук - літописець українського життя"


Я не тому письменник українського народу, що вмію писати.

Я тому письменник, що відчуваю обов’язок перед народом.

                                                Улас Самчук

20 лютого виповнюється 120 років від дня народження українського письменника, журналіста і публіциста, члена уряду УНР Уласа Олексійовича Самчука. Обов’язок перед собою і нацією Улас Самчук вбачав у тому, щоб «залишити по собі слід у слові». Він створив бібліотеку блискучої української прози, показав світові невичерпні можливості українського слова.

Улас Самчук більшу частину свого життя прожив у вигнанні. Ім’я його було відоме в країнах Європи та Америки, але в Україні його твори були заборонені.

понеділок, 17 лютого 2025 р.

День Героїв Небесної Сотні: бути гідними їхньої пам'яті!

  День Героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2014 року в центрі Києва загинула найбільша кількість протестувальників. Загалом 107 активістів, які віддали життя за демократію та свободу України, названі Героями Небесної Сотні.

Щороку в цей день українці вшановують пам’ять загиблих під гаслом «Вдячні за свободу!». Це не лише день скорботи, а й нагадування про відповідальність кожного за майбутнє країни.

Герої Небесної Сотні віддали життя, щоб Україна залишалася незалежною, а її народ – вільним.

Смерть цих відважних людей змінила суспільну свідомість, актуалізувавши такі поняття, як свобода, гідність, право на самовизначення, демократія та європейський вибір.

З цієї нагоди у бібліотеці-філії с. Хижа  презентували  книжкову виставку «Промінь світла майдану».

Користувачі бібліотеки ознайомились з книгами, що  зберігають пам’ять про події Майдану, про Героїв, які не боялися стати на захист свободи та майбутнього України. Ці видання розповідають про долі людей, про ті непрості дні, що назавжди змінили хід історії України. 

 - Марія Матіос – «Приватний щоденник» – емоційний літопис драматичних подій зими 2013–2014 років. 


- Euromaidan - History in the making” присвячена українській революції 2013-2014років. В основу книги лягли кращі знімки, які українські фотографи зробили на центральній площі Києва під час революції в листопаді 2013 - лютому 2014.  Книга документує і досліджує Майдан: як історичну подію, як набір спільних цінностей, як приклад самоорганізації і як художнє явище

Ці книги – більше, ніж сторінки. Вони – жива пам’ять, яка нагадує нам про ціну свободи.