вівторок, 18 березня 2025 р.

Літературна вітальня


"Королева української поезії!"

Геніальній поетесі Ліні Костенко – 95 років

19 березня 1930 року народилася Ліна Василівна Костенко – українська поетеса, прозаїк, громадська діячка.

Ліна Костенко народилася в невеличкому місті Ржищів (Київщина) у родині вчителів. За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті.

У Ліни Костенко було тавро дочки «ворога народу» (батька поетеси, Василя Костенка, блискучого педагога і поліглота, який знав 12 мов, у 1936-му засудили на 10 років концтаборів).

Перші вірші Ліна Костенко опублікувала в 16 років.

У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Вимушене мовчання тривало 16 років, в Україні твори Костенко не друкувалися.

Через впертість та неабияку сміливість Ліну Костенко називають залізною жінкою. Вона завжди говорила та писала, що хотіла. Навіть коли її колеги боялись репресій та мовчали, вона відкрито критикувала владу. Таку незламність поетеса унаслідувала від бабусі.

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори.

Ліна Костенко

неділя, 9 березня 2025 р.

Шевченківські дні в бібліотеці


ШЛЯХАМИ ТАРАСОВОЇ ДОЛІ.
Від покоління до покоління українці передають шану і любов до Тараса Шевченка. 9 і 10 березня – день народження і день смерті поета. Саме в ці Шевченківські дні для маленьких користувачів Хижанської сільської бібліотеки, вихованців дошкільної групи «Сонечко»Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО , була проведена літературно-поетична стежина «Шляхами Тарасової долі».





Діти прослухали розповідь бібліотекаря про життєвий та творчий шлях геніального митця, якого доля обдарувала багатьма талантами. Особливу увагу малечі привернули композиції до віршів Тараса Шевченка « Садок вишневий коло хати» та «Мені тринадцятий минало», які ніби зійшли зі сторінок поезій Великого Кобзаря.
Під час заходу присутні ознайомилися з літературною спадщиною Тараса Шевченка переглянувши книжкову виставку «Великий син України - Тарас Шевченко», погортали сторінки дитячих книжечок віршів Шевченка.
Шевченко - це більш ніж історія, це наш сьогоднішній день і наше майбутнє! І саме зараз Шевченкові слова звучать як ніколи актуально: «Борітеся - поборете! Вам Бог помагає!»
Плекаємо в молодому поколінні любов до рідного слова, національну свідомість та гордість за нашу країну!



неділя, 2 березня 2025 р.

Дегустація літературних новинок

Запрошуємо у світ історичних романів!

В епоху романтизму історичний роман став одним із найпоширеніших літературних жанрів, що було викликано глибоким зацікавленням історіософією. Історія вчить нас не повторювати помилки минулих століть. Історичні романи завжди вважалися класикою літератури та занурювали нас у простір палацових інтриг та любовних трагедій