Місце сільської книгозбірні в селі : наскільки вона відповідає потребам своєї громади , зрештою наскільки вона є публічної дозволить визначити ознайомлення з соціальними умовами , в яких працює бібліотека на селі , а саме : демографічною ситуацією , станом зайнятості населення , розподілом працюючим за професійними ознаками , наявності соціальної інфраструктури .
Для культурного відпочинку в 1961 році в селі Хижа було відкрито бібліотеку , яка в своєму фонді на 1. І. 1966 році нарахувала 3.777 к.
В 1986 році сільську бібліотеку було переведено в нове приміщення при будинку культури . Їй відведено великий зал з п’ятьма вікнами ,де окремо виділено фонд дорослої та дитячої літератури ,читальний зал ,абонемент, а 1997 році окремо надали кімнату для краєзнавчого відділу , де була виділена література краєзнавчого характеру та забрані експонати побуту села минулих років .
ІІ.Фонд бібліотеки .
Фонд бібліотеки знаходиться у відкритому доступі . Саме відкритий доступ до фонду , його систематично-тематична розстановка враховує смаки й уподобання людей.
Дорослі та діти можуть знайти книги на своїх окремих поличках , які оформлені на найвибагливіший смак . Комплектування фонду ведеться з різних джерел :шляхом дарування ;централізоване комплектування ;передплата на періодичні видання ;книги взамін загублених читачами.
Для якіснішого комплектування фонду ми ведемо картотеки :
- краєзнавча
- картотека статей.
Краєзнавча робота – одна з найбільш вагомих складових роботи бібліотеки – філіал с.Хижа . Особливо це відчувається у нашому селі , де знають родовід практично кожного жителя , де зберігаються народні звичаї , традиції народного ремесла і мистецтва.
- В історії нашого села бібліотечні працівники намагаються знайти його власну родзинку , що доцільно використовувати в бібліотечній роботі . А популяризація цих відомостей , їхнє представлення перед жителями сприяють росту і престижу бібліотеки.
- 1997року при бібліотеці було відкрито краєзнавчий відділ для найбільш повного відображення літератури про свій край. Це дає змогу користувачам бібліотеки ознайомитись з краєзнавчим фондом, побачити не лише нові матеріали, але минулих років видання. В краєзнавчому відділі бібліотеки-філіал с .Хижа зібрано матеріали про історію села , відомості про події , що відбувалися у селі , про людей , які зробили вагомий внесок в історію села . Тут зібрано готові вироби ткацького ремесла, ткацький станок “кросна”, рушники , жіночі та чоловічі костюми , кужелі і багато речей домашнього вжитку. І вже хто зайде до краєзнавчого відділу , може побачити , доторкнутися до всього цього , почути історію села, побачити виставку вишивок.
- Бібліотечні працівники підтримують народні обряди і звичаї, які формувалися століттями , і ще не забуті в нашому селі.
- Проводяться зустрічі з народними умільцями , які мають творчий хист, самі займаються вишиванням , в’язанням , ткацтвом. Так ткацький станок “кросна” до бібліотеки подарувала Токач Параска. Чоловічий та жіночий одяг , колекцію рушників подарувала Батин Ірина.
Немає коментарів:
Дописати коментар