середу, 22 січня 2014 р.

Історична година "Ідеї Соборності"




Тисячолітня пам’ять Соборності
Сьогодні День Соборності українських земель. Саме 22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані було проголошено Акт злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.


До дня Соборності в бібліотеці оформлено кижкову виставку "Величний день Злуки"











 Так українці заявили про своє прагнення об’єднати в єдиній соборній державі всі, розкидані по різних державах, українські землі. Пам’ять про цю єдність жила протягом багатьох століть, проте шанс для такого об’єднання з’явився лише після розпаду спочатку Російської, а згодом Австро-Угорської імперії. І хоч потім визвольні змагання зазнали поразки, а українські землі знову було розділено, тепер уже між чотирма державами, день 22 січня 1919 року назавжди залишився в історії українського народу як свято Соборності України.  


За радянських часів згадувати про цю подію було заборонено, проте естафету пам’яті гідно несли українці вільного світу. Ця пам’ять, зокрема, відобразилася в численних випусках поштових марок. Приміром, у 1949 році в Мюнхені серію марок, присвячену 30-річчю Соборності, випустила Українська національна рада, у 1958 Закордонний відділ Підпільної пошти України видав пам’ятний блок до 40-річчя цієї події, у 1967, 1968 та 1969 роках марки на відзначення 50-річчя Соборності, було випущено товариством приятелів капели бандуристів у Детройті та українським архівом-музеєм у Денвері (США)... Після здобуття незалежності естафету пам’яті підхопила й українська пошта, випустивши в 2004 році, до 85-річчя Соборності, державну поштову марку.
До дня Соборності в бібліотеці оформлено кижкову виставку "Величний день Злуки"


Немає коментарів:

Дописати коментар