четвер, 23 лютого 2017 р.

Масляна....

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?Походження Масниці
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
Перші згадки про Масляну в календарях наших предків датуються ІV ст. н.е. Свято активно відзначалося не лише в період язичництва, а й після запровадження християнства князем Володимиром у 988 році. Зважаючи на велику популярність масничних обрядів та їх значення для народу, Православна Церква не відштовхнула народні традиції, а раціонально, з розумом використала.

«Герої не вмирають...»година пам'яті

Минає 3-я річниця трагічних подій на Майдані, які назавжди змінили українців. У ці дні жалоби Україна вшановує героїчну і водночас трагічну сторінку нашої історії. Ми вклоняємося Героям, які поклали життя у боротьбі за свободу і гідність , за демократичні цінності та європейський вибір українського суспільства . Наша земля завжди народжувала особистостей , які ціною власного життя виборювали її волю. Так сталося і три роки тому «режим» не обмежився політичними тиском , шантажем , залякуванням переслідуванням  опонентів та активістів ,фізичними тортурами . У центрі європейської столиці на початку ХХІ сторіччя він влаштував криваву бійню, розстрілюючи протестувальників .







 Не можна забути тих хто загинув у боях віддав своє життя заради  –батьківщини. Пропоную  вшановувати ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ хвилиною мовчання …
                Звучить композиція «Пливе кача»


"Ціна чужої війни" година пам'яті


   

Афганістан — ти край війни і крові,
тих молодих завзятих юнаків,
в котрих у грудях полум'я любові,

горить допоки дух їх не дотлів.
15 лютого 2017  року виповнилось 28  років із дня завершення неоголошеної війни. Вона тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти.
 Афганській війні ще довго жити в пам'яті людській , тому що її історія написана кров’ю солдатів і сльозами матерів. Вона буде жити в пам’яті сиріт, які залишилися без батьків. Буде жити в душах тих, хто в ній брав участь. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові та моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, героїчної і трагічної  війни. Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, кого обпалила вогнем і пекучим афганським сонцем, ця ніким і нікому не оголошена трагічна війна.Наші односельчани Гонза В.І. та 
Пруніца В.М. були відзначені подякою від Виконкому сільської ради . 

 Минає час, проходять дні за днями. Битви закінчуються, а пам’ять вічна. Відійшла в історію і афганська війна. Та ще довго будуть тривожити нас голоси загиблих та живих. Це не лише незагоєна рана, біль її учасників, це – застереження на майбутнє. Афганці стали взірцем для молодих воїнів, прикладом мужності та героїзму на полі бою сьогодні.                              
Під час заходу присутні мали змогу познайомитися з тематичною виставкою «Афганська війна очима сьогодення» .

Світ починається з любові

День Святого Валентина – дуже незвичайне і романтичне свято, коли закохані отримують ще одну можливість сказати один одному про свою любов і подарувати приємні подарунки. До дня Святого Валентина читачам нашої бібліотеки представлена книжкова виставка «Світ починається з любові», завдяки якій вони можуть ознайомитися зі всесвітньовідомими творами, поезією та піснями про найпрекрасніше почуття у цьому світі - Любов.


Читайте книги про кохання Нехай це почуття буде з Вами не тільки в день Святого Валентина, але й кожен день Вашого життя!

Звичаї та традиції українського народу

Інтелектуальна  гра
«Звичаї і традиції українського народу»

Мета. Розвивати інтерес молодших користувачів до вивчення історії, географії, культури та традицій рідного краю, зміцнювати їх почуття національної гордості й гідності.
 



 Жодна з держав не може вважати себе ані розвиненою, ані демократичною, якщо її громадяни не знають свого минулого. Особливо потрібно його знати нам, українцям. Адже від нас цілеспрямовано, упродовж століть намагались відібрати історичну пам'ять, а, отже, й позбавити національної гідності, перетворити в рабів із синдромом меншовартості. А тим часом наша історія, наша культура, наші традиції, може, й найдавніші у світовій цивілізації. Численні археологічні дослідження підтвердили, що на території сучасної України задовго до античної Еллади та Стародавнього Єгипту була високо розвинута культура.
Де коріння сильне й глибоке, там й дерево сильне, воно бурям і стихіям ставить могутній опір. Звісно, що сила дуба зберігається не лише в його могутньому стовбурі й крилатих гіллях, а й головним чином — у корінні. Перекотиполе з никлим корінням безсиле у борюканні з вітрами, які ганяють його, тому, нарешті, воно закочується у провалля й гниє.
Ви, юне покоління, є та молода парость, з якої розквітне пишна крона нашого народу. Але, нагадую, за умови, що та пишна крона живитиметься глибоким корінням, адже воно — мова народу, його історія, культура, мистецтво, звичаї і традиції. Наскільки старанно ви їх вивчаєте та засвоюєте, якоюсь мірою покаже сьогоднішня гра.

Мов дзеркало письменницької долі

“Книга – завжди дзеркало, в якому відбивається не тільки дійсність, а й особа самого автора: з його життєвим досвідом, мистецькими здібностями, розумінням суспільних функцій літератури”.
Євген Гуцало
 Пропонуємо Вашій увазі тематичну виставку виставку «Мов дзеркало письменницької долі»                                        
  Присвячену 80 річниці від дня народження Євгена Гуцала – відомого українського письменника.
   На виставці широко представлені твори письменника та література про його життя та творчість. Його книги  – це “письмо землі”, “хрестоматія народу”. Євген Гуцало, можливо, чи не найпильніше із сучасних українських прозаїків вдивляється в дзеркало природи заради єдиного, найсокровеннішого – заради відтворення правди людського буття, в ім’я облагородження і возвеличення людини-трудівника.
          Сподіваємося, що чудова проза Євгена Гуцала не залишить байдужими сучасну українську молодь, для якої життя та побут повоєнного села є чимось екзотичним і неймовірно далеким. Та й людські почуття не мають віку, а мова, якою написані твори буде зрозумілою доти, доки житимуть у цьому світі українці, які люблять і шанують рідну землю, рідне слово, рідний народ.
          Найголовніша мрія його життя здійснилася: Євген Гуцало своєю творчістю впевнено увійшов до когорти провідних письменників України, таким набутком може пишатися будь-яка література світу.