пʼятниця, 31 березня 2023 р.

Тиждень дитячого читання


Книжковий дім відкритий усім

Екскурсія до бібліотеки для учнів 2 класу під назвою “Книжковий дім - відкритий усім» під час якої діти відкрили найголовніші таємниці бібліотеки. Вони познайомилися з поняттями «бібліотека», «бібліотекар», «читач», правила поведінки в бібліотеці, спілкування з книгою та гігієною читання.
Цікавим доповненням до зустрічі стала казкова вікторина, яка допомогла пригадати веселі, чарівні казки та відомих персонажів.
Тиждень дитячого читання в бібліотеці проходить цікаво і з користю для дітей.

"Жіноча постать, яка вплинула на моє життя" конкурс



Учасниця творчого фотоконкурсу «Жіноча постать, яка вплинула на моє життя» серед бібліотек Королівської громади та їх читачів.
Взяла участь у конкурсі наша читачка Славка Пруніца.
Учасники фотоконкурсу надсилали цитату з книги про жінку, або цитату з книг за авторством жінки, яка справила на них особливе враження, разом із фотографією.


Конкурс не лише об’єднав любителів книг, а й показав, наскільки глибоко наші земляки знайомі з сучасною і класичною літературою.
Нація, яка читає, – непереможна!

неділя, 26 березня 2023 р.

«Бережи землю! Нам тут жити» літературно – екологічний круїз «


Літературно – екологічний круїз «Бережи землю! Нам тут жити».
Впродовж заходу  дітям – читачам бібліотеки розповіли про Всесвітній день Землі, який відзначається в березні та Всесвітній день водних ресурсів.
Ці дні закликають всіх людей світу докласти максимум зусиль для захисту миру на планеті та збереження краси й життя на землі. Вважають, що саме сьогодні кожен має зробити щось корисне для Землі - поприбирати засмічену ділянку, посадити дерево, провести час з природою.
Так учні, Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО також долучилися до святкування ДНЯ ЗЕМЛІ .
Цікава екологічна година з учителем Світлана Гайдук , а також інтерактивні ігри на логіку з бібліотекарем Бордок О.І. "Сортуй сміття правильно", "Як я можу допомогти планеті Земля", "Збережи природу" зібрали читаючу родину воєдино.
Пам'ятаймо! Ми не можемо прожити жодного дня, не вплинувши на навколишній світ. Те, що ми робимо має значення! Бережіть нашу землю, адже її майбутнє у наших руках.
Була презентована виставка літератури "Нас багато, а земля одна" на якій експонуються книги з фонду бібліотеки.

середа, 15 березня 2023 р.

Карпатська Україна . "Вічник" Мирослав Дочинець

     
«Чуєш, Карпатська Україно, не суди нас, слабих і невмілих. Ми ще не знали, як жити, а вже мусили вчитися вмирати за тебе».
Мирослав Дочинець – закарпатський письменник, книговидавець, журналіст, редактор заснованої ним же газети «Новини Мукачева». Він є автором книг «Гірчичне зерно», «Він і вона» та «Лис у винограднику». Герой його нового роману «Вічник. Сповідь на перевалі духу» – реальна людина, закарпатець Андрій Ворон. Мирослав Дочинець був знайомий із цією людиною і записав його спогади. Зрештою з’явився роман.
Роман «Вічник», що вийшов у мукачівській «Карпатській вежі», вже є романом-притчею без жодних «натяжок», романом-сповіддю, романом-долею.
І справді: перед нами розгортається непросте житіє незвичайної людини на тлі буремного ХХ століття.
Чеські порядки на Закарпатті, Карпатська Україна, совєтизація краю, боротьба з релігією, сталінські концтабори – все це відбилося на долі Вічника, як і врізалося кривавими пасмами в історію його рідного краю.
Пораненим січовиком утікає він із колони полонених, яких мадяри ведуть на перевал, аби там передати для страти польським прикордонникам. Утікає у ведмежий закуток, Чорний ліс, куди майже не ступає людська нога. Втікає, аби врятуватися від переслідування людей. І починається дивовижна робінзонада ХХ століття, коли одна людина опиняється віч-на-віч із царством Природи. Починається шлях Вічника.

понеділок, 13 березня 2023 р.

Добровольці України: непохитні, мужні, сильні" патріотичний інформ - дайджест

       
День добровольця - це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності.
Сьогодні більшість добровольців продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя. 17 січня 2017 року Верховна Рада встановила День українського добровольця, який відзначатиметься 14 березня. Ця дата була обрана, тому що в цей день в 2014 році добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області, ставши першим добровольчим батальйоном.
З початком російської агресії проти України тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. Всі вони стали солдатами, оскільки того вимагав борг – боронити рідну землю від ворога. В ряди ЗСУ добровольцями пішли і зовсім юні хлопці, і зрілі чоловіки, і ті, хто ніколи не тримав в руках автомат. Хтось в мирному житті був лікарем, дехто менеджером, кухарем, програмістом або ж студентом, котрий зовсім нещодавно покинув навчання. Тисячі звичайних українських громадян, залишивши власні справи та відхрестившись від особистого життя спочатку пішли на Майдан, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли російській армії.
Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман : пер. с рус. / Сергій Лойко; пер. О. Гончар. – нова допов. ред. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 373 с.«Головна книга про війну, якої не мало бути та про героїв, які хотіли жити, але помирали», – так Сергій Лойко написав про свій роман у передмові. «Аеропорт» – це книга для людей, які готові до правди, які не закривають очі на реальність і знають, що війна – це не «десь там далеко». Війна поруч. Про смерті та втрати, про зради та дружбу, про біль та ненависть, злість і любов, про події, які ділять життя на до та після. А ще про те, де брехня, а де правда на цій війні.
Книгу видали в 2015 році одразу двома мовами – українською та російською, а згодом Сергій Лойко вніс доповнення і книгу перевидали під назвою «Аеропорт. Нова редакція». Роман оснований на реальних подіях, але всі дійові особи (а їх багато) вигадані. 242 дні Донецький аеропорт обороняли сміливі військові та відважні добровольці, яких називають «кіборгами». П’ять діб боїв описує у романі Сергій Лойко, а також частково події до цього та після.
Не просто читати такі книги, бо вони про страшну реальність, про жорстоке сьогодення, про смерті найкращих людей (а на війні саме такі й гинуть) та про тих, хто залишився живим.
«– А як ти хотів, Стьопа? Щоб війна й щоб усі живі?
– Я не хотів війни.»
«Аеропорт» – це роман-сповідь, це крик, що виривається у людини від розпачу та від болі.
Ця книга - ніби занурює в безпосередні події.
Неймовірні емоції викликає також книга подарована волонтеркою бібліотеці, Олени Білозерської "Щоденник нелегального солдата". Тут є все - емоції, короткі описи, меседжі "між лінійками" фото, які варті 1000 слів. Якщо хочете насправді зрозуміти всю вагу того, що було ( і далі є) на фронті читайте книги.
Зараз українські добровольці на передовій. Вони рятують нас від агресора, прикриваючи своєю силою та навиками цивільних громадян. І кожен день їхньої боротьби наближає нашу омріяну перемогу!
Слава нашим Добровольцям! За ними – світло! За Україною – перемога! Слава Україні!

четвер, 9 березня 2023 р.

«Тарасове слово і донині в пошані» літературна вітальня

     
В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу – Тараса Григоровича Шевченка. Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й великого таланту, що здобула світову славу.
До дня народження поета у Хижанській сільській бібліотеці відбулася літературна вітальня «Тарасове слово і донині в пошані». 
Учасники заходу учні-читачі другого класу Хижанський ЗЗСО І-ІІІ ст.-ЗДО читали поезії зі збірки «Кобзар», прослухали музичні твори на слова Т. Г. Шевченка. Проникливо і з душею декламували вірші. Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавими фактами з життя Тараса Шевченка, а також відзначила, що день народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять про нього, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні. Відчути, як через його твори проходить любов до України, народу, рідної мови.
   

  Присутні мали змогу переглянути тематичну виставку «Тарас Шевченко геній українського народу» на якій представлені матеріали про життєвий і творчий шлях поета, його літературні та мистецькі надбання.
Ми вклоняємося національному генію, надихаємось його могутнім духом, його пророчою поезією й натхненною піснею