понеділок, 13 березня 2023 р.

Добровольці України: непохитні, мужні, сильні" патріотичний інформ - дайджест

       
День добровольця - це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальної цілісності.
Сьогодні більшість добровольців продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя. 17 січня 2017 року Верховна Рада встановила День українського добровольця, який відзначатиметься 14 березня. Ця дата була обрана, тому що в цей день в 2014 році добровольці з Самооборони Майдану прибули на полігон у Нові Петрівці Київської області, ставши першим добровольчим батальйоном.
З початком російської агресії проти України тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт. Всі вони стали солдатами, оскільки того вимагав борг – боронити рідну землю від ворога. В ряди ЗСУ добровольцями пішли і зовсім юні хлопці, і зрілі чоловіки, і ті, хто ніколи не тримав в руках автомат. Хтось в мирному житті був лікарем, дехто менеджером, кухарем, програмістом або ж студентом, котрий зовсім нещодавно покинув навчання. Тисячі звичайних українських громадян, залишивши власні справи та відхрестившись від особистого життя спочатку пішли на Майдан, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли російській армії.
Аеропорт : головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали : роман : пер. с рус. / Сергій Лойко; пер. О. Гончар. – нова допов. ред. – Київ : Брайт Стар Паблішинг, 2016. – 373 с.«Головна книга про війну, якої не мало бути та про героїв, які хотіли жити, але помирали», – так Сергій Лойко написав про свій роман у передмові. «Аеропорт» – це книга для людей, які готові до правди, які не закривають очі на реальність і знають, що війна – це не «десь там далеко». Війна поруч. Про смерті та втрати, про зради та дружбу, про біль та ненависть, злість і любов, про події, які ділять життя на до та після. А ще про те, де брехня, а де правда на цій війні.
Книгу видали в 2015 році одразу двома мовами – українською та російською, а згодом Сергій Лойко вніс доповнення і книгу перевидали під назвою «Аеропорт. Нова редакція». Роман оснований на реальних подіях, але всі дійові особи (а їх багато) вигадані. 242 дні Донецький аеропорт обороняли сміливі військові та відважні добровольці, яких називають «кіборгами». П’ять діб боїв описує у романі Сергій Лойко, а також частково події до цього та після.
Не просто читати такі книги, бо вони про страшну реальність, про жорстоке сьогодення, про смерті найкращих людей (а на війні саме такі й гинуть) та про тих, хто залишився живим.
«– А як ти хотів, Стьопа? Щоб війна й щоб усі живі?
– Я не хотів війни.»
«Аеропорт» – це роман-сповідь, це крик, що виривається у людини від розпачу та від болі.
Ця книга - ніби занурює в безпосередні події.
Неймовірні емоції викликає також книга подарована волонтеркою бібліотеці, Олени Білозерської "Щоденник нелегального солдата". Тут є все - емоції, короткі описи, меседжі "між лінійками" фото, які варті 1000 слів. Якщо хочете насправді зрозуміти всю вагу того, що було ( і далі є) на фронті читайте книги.
Зараз українські добровольці на передовій. Вони рятують нас від агресора, прикриваючи своєю силою та навиками цивільних громадян. І кожен день їхньої боротьби наближає нашу омріяну перемогу!
Слава нашим Добровольцям! За ними – світло! За Україною – перемога! Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар